Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

11 lipca 2014r. - Rudno - Poszukiwanie zaginionej kobiety

11 strażaków wraz z 3 psami ratowniczymi specjalności terenowej uczestniczyło w poszukiwaniach 67-letniej mieszkanki wsi Rudno (woj. lubuskie, pow. Nowosolski, gm. Nowa Sól) chorującej na chorobę Alzheimera. W ciągu blisko 10 godzin przeszukano około 320 ha terenów leśnych.

Około godziny 21 po przybyciu na miejsce prowadzenia poszukiwań, zapoznaniu się z sytuacją rozpoczęto przeszukiwanie sektorów. Poproszono również o zadysponowanie, kolejnych zespołów z psami. Przed północą dojechały 4 osoby i 2 psy ratownicze specjalności terenowej z OSP Wołczkowo.

Działania poszukiwawcze prowadzone przez 5 zespołów z psami oraz przez ratowników tzw. „szybkiej trójki” zakończono o godz. 7 rano w sobotę 12 lipca. Na przeszukiwanym obszarze nie odnaleziono zaginionej

Więcej informacji:
- Komenda Powiatowa Policji - Zaginęła Regina Sijka

Aktualizacja: 14 lipca 2014r.
Kobietę znaleziono na ul. Polnej w Nowej Soli. Mieszkanka Rudna trafiła do szpitala na obserwację.

Policja poinformowała o odnalezieniu zaginionej kobiety. - Zaginiona w piątek mieszkanka Rudna odnalazła się. Żyje, trafiła do szpitala na obserwację - potwierdza Katarzyna Wąsowicz, rzecznik prasowy nowosolskiej policji.

67-letnia kobieta została zauważona przez przypadkowego mężczyznę na ul. Polnej w Nowej Soli, w okolicy ogródków działkowych. To mniej więcej 5,5 km w linii prostej od miejsca zamieszkania 67-latki.

Wciąż nie wiadomo, jak mieszkanka Rudna znalazła się na drugim końcu Nowej Soli. Jak już informowaliśmy w piątek, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że policyjny pies tropiący zgubił ślad na pobliskim przystanku autobusowym.

Tekst: Gazeta Lubuska - Odnaleziono 67-latkę, która zaginęła w piątek 11 lipca

Komentarze