Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Przerwane ćwiczenia
Motorola Search Camp zadysponowaniem do poszukiwań zaginionego grzybiarza więcej...
Motorola Search Camp
to już siódma edycja szkoleń dla ratowników z grup poszukiwawczo-ratowniczych z całej Polski więcej...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

9 listopada 2015r. - Szczytna - Poszukiwania zaginionego mężczyzny


W poniedziałek około godz. 21 nasze zastępy zostały zadysponowane do pomocy w poszukiwaniach 42-letniego mężczyzny do miejscowości Szczytna (pow. kłodzki, gm. Szczytna). Do akcji wyjechało 11 strażaków z 4 psami ratowniczymi specjalności terenowej oraz quadem.

Na miejscu działania poszukiwawcze prowadziły zastępy lokalnych jednostek OSP, policja i GOPR. Wyznaczony został sektor, na który skierowany został debiutujący zespół Katarzyna Kalinowska z psem Diego oraz 2 ratowników. Po około 30 minutach pracy na sektorze u psa przewodnik zaobserwował u psa zainteresowanie krawędzią kamiennej skarpy. Przy pomocy latarek ratownicy na głębokości około 20 metrów zauważyli ciało mężczyzny. Po dotarciu na miejsce stwierdzono brak czynności życiowych. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon poszukiwanego mężczyzny.

Na polecenie Kierującego Działaniem Ratowniczym jeden z zastępów naszej jednostki wrócił do bazy, natomiast drugi pozostał na miejscu by wspólnie z ratownikami Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR i policjantami przetransportować ciało mężczyzny z trudnodostępnego miejsca do leśnej drogi utwardzonej.

W poszukiwaniach uczestniczyły 82 osoby, w tym ponad 40 policjantów z 5 psami służbowymi, ratownicy GOPR, strażacy z 4 psami ratowniczymi oraz przedstawiciele Parku Narodowego.

Więcej informacji:

Komentarze