Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,7zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

Ćwiczenia zgrywające OSP JRS we Wrocławiu oraz SGPR Wałbrzych - 8-10 grudnia

W dniach 8-10 grudnia 2017 roku odbyły się ćwiczenia zgrywające naszej Jednostki i SGPR Wałbrzych.

W piątkowy wieczór i noc realizowaliśmy ćwiczenia przygotowane przez grupę z Wałbrzycha, która przygotowała dla nas mnóstwo wyzwań owianych mrożącą krew w żyłach historią na Zamku Książ. Z każdym zadaniem było tylko ciemniej, ciekawiej i trudniej. Nieznana do końca ilość poszkodowanych, obszar poszukiwań, który wciąż się powiększał i czas, który nie stał w miejscu.

Z kolei w sobotę to nasza Jednostka przygotowała założenia, a zadania były rozmaite. Od spodziewanych - poszukiwania, udzielenie pomocy, ewakuacja, po zupełnie nieoczekiwane, nastawione na współpracę wszystkich osób z drużyn.

Niedzielne przedpołudnie wcale nie upłynęło leniwie. Mieliśmy okazję odwiedzić podziemia Zamku Książ. Poznaliśmy nowy kawałek historii, choć wciąż nie wiemy, gdzie jest złoty pociąg. To był bardzo udany weekend :)

Ćwiczenia były częścią projektu szkoleń oraz ćwiczeń zgrywających, których organizacja była możliwa dzięki Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Chcielibyśmy również podziękować: - Ekipie Inne Beczki, za wsparcie nas podczas ćwiczeń, - strefa998.pl za użyczenie kamery termowizyjnej, - Siostrom Elżbietankom za udostępnienie obiektu, - kierownictwu i przewodnikom Zamek Książ w Wałbrzychu za ćwiczenia i zwiedzanie, - oraz wszystkim dobrym duszom, które brały udział i wspierały nas podczas organizacji i przeprowadzania ćwiczeń.

Najbardziej wdzięczni jesteśmy pozorantom, bez których nie bylibyśmy wstanie szkolić siebie i naszych psów w realnych warunkach.
Autor:Admin