Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Motorola Search Camp 2019


Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego
we Wrocławiu

przy wsparciu finansowym
organizuje

VII edycję szkolenia dla grup poszukiwawczo-ratowniczychSzkolenie odbędzie się w dniach 8 - 10 listopada 2019 r. w Rzeczce,
(woj. dolnośląskie, pow. wałbrzyski, gm. Walim).


Search Camp to największe w Polsce manewry dla Ochotniczych Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych oraz jednostek wspierających, skupione wokół poszukiwania osób zaginionych w terenie otwartym oraz pod gruzami, a także udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W 6 edycjach uczestniczyło 327 ratowników wraz ze 147 psami.

W tym roku nasze zaproszenia kierujemy do ponad 60 ratowników z Polski i zagranicy oraz takich służb jak Państwowa Straż Pożarna, Policja, Straż Graniczna

W obecnej siódmej już edycji MOTOROLA SEARCH CAMP 2019 uczestnicy będą pogłębiać wiedzę i umiejętności z zakresu taktyki poszukiwań osób zaginionych w terenie otwartym, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki poszukiwań w terenie górzystym, udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz współpracy i komunikacji w grupie, a wszystko to w scenerii urokliwej miejscowości Rzeczka, w Górach Sowich.

Wykładowcą w czasie szkolenia będzie Rafał Chrustek, instruktor Grupy Podhalaśnkiej GOPR z blisko 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie poszukiwań. Zapozna on uczestników ćwiczeń z podstawowymi regułami poszukiwań oraz wprowadzi ich w tajniki różnych metod poszukiwawczych. Zdobytą wiedzę uczestnicy będą mogli zweryfikować w czasie działań terenowych.

Autor:Admin