Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Search Camp 2018


Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego
we Wrocławiu

przy wsparciu finansowym

Samorządu Województwa Dolnośląskiego

organizuje

VI edycję szkolenia dla grup poszukiwawczo-ratowniczychSzkolenie odbędzie się w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. we Wrocławiu

Search Camp to największe w Polsce manewry dla Ochotniczych Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych oraz jednostek wspierających, skupione wokół poszukiwania osób zaginionych w terenie otwartym oraz pod gruzami, a także udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Szkolenie obejmuje tematykę prowadzenia działań poszukiwawczo – ratowniczych, planowania i organizacji akcji poszukiwawczej, dowodzenia podczas działań ratowniczych, taktyki prowadzenia poszukiwań osób zaginionych, koordynacji pracy zespołów w terenie i na gruzowisku, a także bezpośrednio pracy zespołów ratowniczych w terenie i na gruzowisku, szkolenia psów ratowniczych oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W dotychczasowych edycjach uczestniczyło 277 ratowników wraz ze 124 psami. W tym roku nasze zaproszenia kierujemy do niemal 50 ratowników z Polski i zagranicy oraz takich służb jak Państwowa Straż Pożarna, Policja, Straż Graniczna.

W obecnej szóstej już edycji SEARCH CAMP 2018 uczestnicy będą pogłębiać wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia poszukiwań w warunkach miejskich, prowadzenia działań ratowniczych w zdarzeniach masowych, udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz współpracy i komunikacji w grupie, a wszystko to w scenerii klimatycznego Wrocławia, miasta spotkań, mostów i krasnali.

Do udziału w szkoleniu w zapraszamy przedstawicieli grup poszukiwawczo – ratowniczych działających w strukturach Ochotniczych Straży Pożarnych wykorzystujących w swojej pracy psy ratownicze.

Organizatorzy szkolenia zapewniają oraz pokrywają koszty noclegu, wyżywienia i udziału w zajęciach.