Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,7zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

Trening zgrywający - Świdnica - 20 stycznia 2018

Współpraca, komunikacja i współdziałanie to hasła którym poświęcony był mroźny sobotni trening zgrywający, 20 stycznia 2018.

 

Dlaczego nazwany zgrywającym? Ponieważ nasza Jednostka to nie tylko psy i ich przewodnicy. Mamy w swoim składzie także nawigatorów, planistów, medyków, dowódców czy wywiadowców. Abyśmy wszyscy na akcjach działali jak jeden organizm i rozumieli się prawie bez słów, potrzebne są sytuacje, w których poćwiczymy razem.

 

Taka też możliwość do wspólnego działania miała miejsce w czasie treningu w starym Szpitalu w Świdnicy. Ogromny opuszczony budynek to kilka pięter z pokojami, salami operacyjnym, piwnice i pozostałości sprzętu medycznego.
Rewelacyjne miejsce do treningu dla psów ratowniczych, które musiały bezbłędnie odnaleźć i oznaczyć osoby zaginione. Jak się okazało miejsce jeszcze lepsze dla ratowników, którzy np. ćwiczyli ewakuację poszkodowanego oraz dla nawigatorów, którzy musieli przeprowadzić między sobą sprawną i zrozumiałą komunikację radiową, aby będąc w różnych częściach i kondygnacjach rozległego budynku, rozwiązać zadanie - łamigłówkę.
Nie zabrakło też czasu na przećwiczenie elementów KPP czy wreszcie na współny posiłek regeneracyjny :)

 

Całodniowe ćwiczenia minęły szybko, pozostały po nich przemyślenia i wnioski, które wprowadzimy w życie, żeby jeszcze skuteczniej nieść pomoc.

Autor:Admin